Hobby
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Hobby

despre tot ce vreti
 
AcasaGalerieCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Fic cu Hiei

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
vyoletasky
Admin
vyoletasky


feminin
Numarul mesajelor : 37
Varsta : 32
Localisation : ploiesti
Data de inscriere : 01/04/2007

Fic cu Hiei Empty
MesajSubiect: Fic cu Hiei   Fic cu Hiei Icon_minitimeLun Mai 28, 2007 10:01 am

pe a+ nu prea se citeste la ficu meu asta e asa ca am sa-l pun si aici lol!

De cand incetara luptele,multe lucruri se schimbasera.Acum Hiei statea in lumea umana impreuna cu sora sa,Yukina,aveau o casa frumoasa si spatioasa intr-un cartier linistit aproape de centrul orasului.
Hiei era ca inainte,cu acelasi par negru si ridicat,cu acei ochi rosii si misteriosi,numai ca era mai inalt,,cat Yusuke.Mergea spre casa lent si privea absent.Purta un tricou rosu putin lung,niste blugi deschisi la culoare,niste adidasi albi si o jacheta un pic mai inchisa decat blugi.
-Ce faci cumnate?il intreba Kuwabara punandu-si mana dupa umerii lui Hiei.
-Ia mana de pe mine!
-Of,acelasi nesuferit!
-Ce cauti aici,unde te duci?
-Cum unde?La Yukina.
-De ce?
-Cum adica de ce?apasa Kuwabara pe fiecare litera.Trebuie sa te obisnuiesti cu asta,in curand va fi sotia mea,asa ca ..
-Hm,nu o inteleg,cum va putea sa stea cu un prost ca tine!?
-Dca tu spui ca sunt prost,nu inseamna ca sunt si..
-Ba esti,intervani Shizuru.
-Se putea,trebuia sa apari si tu,normal.Mai bine imi vad de drum.ma duc la...Yukina mea,tipa Kuwabara si alerga spre casa.

Yukina,era in bucatarie si pregatea mancarea,urma sa ia cina cu Kuwabara si cu Shizuru.
-Oare Hiei o veni?Nu stie ca trebuie sa luam cina cu...
-Yuuukkiiiinnaaaaaa.......
Kuwabara intra in casa si o lua pe Yukina in brate,dar se trezi cu un pumn in cap si cazu.
-Idiotule daca te mai prind o data jur ca te omor,dupa ce va casatoriti o sa faceti ce vreti
Cei patru stateau la masa mancau si vorbeau despre nunta,numai Hiei statea cu ochii pe Kuwabara avand mana pe sabie si din cand in cand mai lua cate o inghititura.
-In sfarsit ne casatorim...si...te voi scapa de..tiranul asta.
-Ce tiran?intreba Hiei nervos
-Ala care sta cu ochii pe mine ca si cum as fi un hot.
Hiei se ridica de pe scaun,isi scoase sabia si o indrepta spre gatul lui Kuwabara.
-Baieti...nu e cazul,va rog sa incetati,sunte...,spuse Yukina.
-Spunei..viitorului tau sot sa taca, daca nu o sa ramai vaduva,..chiar inainte de a te casatorii.
-Da cine te crezi tu,cel mai puternic hai sa ne luptam
Lui Hiei ii aparu un zambet vicrorios in coltul gurii.Kuwabara vru sa sara peste masa dar se trezi cu un pumn de la Shizuru.
-Daca vrei mori n-ai decat,dar macar linistiti-va,suntm la o cina.O faceti pe Yukina sa se simta prost,a aranjat aceasta cina pentru ca voi sa va apropiati,sa nu va mai certati mereu,dar ma tem ca asta nu se intampla niciodata.
Hiei isi baga sabia in teaca si se aseza pe scaun.

-Deci ne vedem peste doua zile,spuse Shizuru.
-Da,raspunse Yukina.
Yukina isi lua la revedere de la Kuwabara si intra in casa.
-Yukina,imi pare rau..pentru azi,dar..nu stiu cum sa-ti spun...eu..
-Nu e nevoie sa spui nimic,stiu.
Yukina il lua in brate pe Hiei.Acesta tresari,dar o stranse si el.
-Iti doresc multa fericire,meriti si iti respect alegerea..dar daca tampitu ala indrasneste sa-ti faca ceva jur ca-l omor.
-Hiei...te iubesc,esti cel mai bun frate,dar nu cred ca va fi nevoie sa-l omori.

Acum Hiei statea singur,Yukina locuia cu Kuwabara.Privea de pe balcon la intunericul ce se lasase,era liniste iar vantul putin rece ce ii misca parul il facea sa se simta bine.
-Lasa-ma in pace,da-mi drumul,bruta..
Linistea fu intrerupta de tipetele unei fete.Hiei se uita in jos,o fata incerca sa scape de un barbat,acesta avea mainile in jurul taliei ei si vroia sa o sarute.Hiei sari de pe balcon il apuca pe acel barbat de gurelul jachetei si ii trase un pumn zdravan,apoi se indrepta spre el sa-i mai traga unul dar acesta fugi.
-Hm..ce idiot.
Se intoarse catre fata care acum are jos,avea bluza rupta si era speriata.
-Nu stii ca nu e bine sa umbli singura asa de tarziu pa strada?

Cam atat sper sa-l citi si sa comentati comentati Very Happy flower
Sus In jos
https://desene-314.editboard.com
Moon_Angel

Moon_Angel


feminin
Numarul mesajelor : 53
Varsta : 31
Data de inscriere : 27/05/2007

Fic cu Hiei Empty
MesajSubiect: Re: Fic cu Hiei   Fic cu Hiei Icon_minitimeLun Mai 28, 2007 11:36 am

Chiar nu stiu de ce pe A+nu se citeste ficul tau...este chiar grozav....ai o imaginatie foarte bogat...nu am observat greseli de gramatica si e foarte bine descris....asa ca tine-o tot asa...Abia astept sa vad continuarea flower
Sus In jos
http://naruto.talk-forums.com/index.htm
 
Fic cu Hiei
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hobby :: Fan Zone :: Fan Fiction-
Mergi direct la: